Shije të famshme nga India - Një pickim diversiteti

Një turist që arrin në Indi duhet të magjepset me gjerësinë e madhe të kuzhinës indiane. Para se të vizitoni Indinë, sigurohuni që të keni lexuar librin Kërkesat e vizave indiane, marrë ose një Vizë turistike indiane or Viza e Biznesit IndianMe Kjo është metoda e rekomanduar e përshkruar nga Qeveria e Indisë zyrtarisht. Përdor këtë për të marrë eVisa Indi (Visa Indian Online).

Visa Indian Online (eVisa India) dërgohet me mjete elektronike. Për më tepër, nuk ju kërkohet të vizitoni Ambasadën Indiane. Plotësimi i formularit në internet zakonisht plotësohet në minuta dhe Visa Indian Online (eVisa Indi) dërgohet me email, domethënë, asnjë vulë pasaporte në pasaportë nuk kërkohet fizikisht. Kur të përfundoni Aplikimi i Vizave Indiane, detajet duhet të përputhen saktësisht sipas pasaportës tuaj. Mësoni si të shmangni refuzimin e Viza juaj Indiane Online këtu. Kontakt Tavolinë Ndihme Vizash Indiane për kërkesa mbështetëse.

Një vizitë në Indi do të ishte e paplotë pa përmendur gamën e shijeve të saj nga çdo anë e vendit. Ushqimi është art dhe India ka formën më ekzotike të këtij arti të vendosur në çdo shtet nga të katër drejtimet. Çdo shtet krenohet me shijet e tij origjinale dhe ndërsa asnjë listë e kuzhinave nga India nuk do të ishte kurrë e plotë, një qasje e përulur për të bërë një udhëtim ushqimor nëpër vend do të ishte një përvojë gëzuese!

Vizë Mjekësore Indiane - Erëza të Indisë

Erëzat e Indisë Veriore

Disa nga pjatat më të njohura ushqimore në të gjithë vendin janë kuzhinat e Indisë së Veriut, e cila mund të gjendet me bollëk në të gjitha pjesët e Indisë. Enët e Indisë Veriore në vend janë të famshme në atë masë saqë ato janë bërë sinonime me ushqimin indian në shumë pjesë të botës.

Pjatat më të famshme nga India Veriore përfshijnë pjata nga disa shtete të vendosura në rajon dhe shija e tyre origjinale mund të gjendet vetëm në një vizitë në Indi, pasi nuk ka asgjë që zëvendëson aftësitë kulinare të njerëzve nga rajoni.

● Chhat Bhature

Me pretendime të ndryshme rreth origjinës së kësaj pjate, pjata më e njohur në rrafshin verior të Indisë është një kombinim i bërë me qiqra dhe bukë të skuqur. Sido që të jetë stina, pjata është gjithnjë e preferuar e adhuruesve të ushqimit në rrugë dhe nëse një kombinim i erëzave është gjëja juaj, atëherë kjo është pjata për të shijuar kudo në Indi, qoftë në veri apo në ndonjë pjesë tjetër të vendit.

● Pav Bhaji

Për ata që duan domatet, pav bhaji është pjata më e mirë për të zgjuar shijen tuaj me një shpërthim shijesh që gjenden në kerrin e saj të perimeve. Një delikatesë e preferuar e dashamirëve të ushqimit në rrugë, pav bhaji mund të gjendet në vendet e famshme apo edhe jo aq të famshme të Indisë, me më të mirat nga ato që gjenden në shtetin e origjinës së tij, Maharashtra në perëndim.

● Patate Chaat

Një stuhi e të gjitha gjërave të mira së bashku është mënyra më e mirë për të përmbledhur këtë rostiçeri më popullore indiane të ushqimit në rrugë. Patate chaat, e cila është një pjatë e shijshme me patate të skuqura të hedhura në kazan me shije të ndryshme dhe të mbushur me gjizë dhe shegë, është ajo pjatë që mund të bëhet prezantimi juaj i parë i Indisë në vizitën tuaj në vend!

Panipuri

Një pjatë pa një emër anglez, Panipuri është pjata më e njohur e ushqimit të rrugës të Indisë vendase në vend. Thjeshtësia dhe shija autentike mund t'ju kthejë në fëmijërinë tuaj, ku vetë pjata vjen me një mënyrë argëtuese për të ngrënë.

Panipuri, puris me madhësi të vogël të mbushur me pure patatesh dhe e konsumuar me ujë të thartë dhe të ëmbël me shije, është artikulli kryesor që do t’ju ​​kujtonte Indinë pavarësisht se ku jeni!

Jalebi

Jalebi, një meze e ëmbël gjithashtu e njohur në shumë vende të Lindjes së Mesme me emrin Zalabia, është një enigmë ëmbëlsie. E ëmbëlsira rrethore e zhytur në shurup sheqeri ka një art të përfshirë në prodhimin e tij vetë dhe mund të jetë e vështirë të mos jesh në gjendje të identifikosh këtë Jalebi të ëmbël, të jesh në Indi ose kudo tjetër, duke pasur parasysh formën e tij të një lloji!

● Dhalë/Lassi

Lassi, i njohur gjithashtu si Buttermilk, është një pije tradicionale me bazë kosin e njohur në Indinë VerioreMe Kjo është pija që mund të përdoret për të qetësuar shijen e djegur të disa pjatave të Indisë Veriore dhe konsumohet kryesisht së bashku me pjatën pikante të pjatës kryesore të Indisë së Veriut.

Vizë Biznesi Indian - Ushqim i shijshëm i Indisë Jugore

Thjesht nga India e Jugut

Ana jugore e Indisë është plot me shije të mbushura me thjeshtësinë të përbërësve natyralë, shumica e të cilëve konsumohen me shumë pak ndryshime nga forma e tyre e papërpunuar. India Jugore, e rrethuar nga oqeani Indian nga të tre anët, është një vend ku edhe dyqani me pamjen më të thjeshtë mund t’ju ​​japë shijen e jetës.

Dosa

Për vendet e Perëndimit kjo pjatë mund të duket si një petull e Indisë së Jugut, por dosa është një pjatë jashtëzakonisht e lehtë, por e kënaqshme nga rajoni, aq sa pjata konsumohet rregullisht në anën jugore të kontinentit Indian. Nuk ka një, por shumë fytyra të këtij ushqimi të thjeshtë të shijshëm me shije që variojnë nga arra e kokosit deri tek ato letër dosa, e cila është një version super i hollë i së njëjtës.

● Uttapam

Ngjan më shumë me një Dosa, me mbushje perimesh, Uttapam është një pjatë e famshme nga shteti jugor indian i Tamil Nadu. Kënaqësia e një vegjetariani, kjo është pjata që mund të zgjidhet për të ngrënë diçka pa ndjerë peshën e kalorive! Oneshtë një nga pjatat më të mira për përjetoni një sërë shijesh së bashku me ndjenjën e mirë të butësisë.

Sambar

Një supë me thjerrëza dhe perime plot shije të çdo gjëje të shijshme të mrekullueshme, Sambar, e cila gjithashtu mund të quhet zierje e perimeve dhe tamarindit, është jashtëzakonisht popullor në Indinë e Jugut dhe Sri Lanka njësojMe Sambar është konsumuar gjerësisht me Dosa dhe Uttapam, si një pjatë e shijshme.

● Chutneys

India e Jugut është e famshme për përdorimin e larmishëm të arrës së kokosit në shumë mënyra dhe ngrënia në një vend autentik të Indisë së Jugut mund t'ju bëjë pyes veten për shijen përrallore të kokosit natyralMe Chutney kokosit konsumohet në mënyrë të njohur me shumicën e pjatave të Indisë së Jugut, më së shumti me Dosa dhe Uttapam. Një salcë zhytëse e çdo lloji dhe ngjyre, është mënyra më e mirë për të përmbledhur listën e gjatë të kazanëve nga India e Jugut.

Vizë Turistike Indiane - Indian Thali Delicious

Shkretëtirë dhe e shijshme

Me një nga shkretëtirat më të mëdha të vendosura në pjesën perëndimore të kontinentit Indian, shtetet indiane të vendosura në këtë anë të vendit kanë një larmi shijesh, aq sa mund të liheni të pyesni veten nëse ky është vërtet një rajon i thatë në te gjitha!

● Rajasthani Thali

Një bisedë për ushqimin indian nuk është e plotë pa përmendur pjatën shumëngjyrëshe nga Rajasthan. I zhytur në shijet mbretërore të shtetit, një Thali Rajasthani është së pari një trajtim për sytë dhe ju me siguri mund të hidhni një vështrim të mirë të gjatë në një pjatë rajasthani, duke vlerësuar pjatat e shumta të pranishme para jush. Pasi të hani një Thali Rajathani, vështirë se do të ketë mbetur ndonjë aromë për ta imagjinuar!

Dhokla

Me origjinën në anën perëndimore të vendit, në shtetin e Gujarat, Dhokla është një meze e lehtë kuzhinës e cila mund të gjendet në çdo pjesë të Indisë. E gjellë me sfungjer të ëmbël-të thartë është bërë kryesisht me oriz dhe është një pjatë e preferuar për mëngjes në shtetin e Gujarat.

 

EVisa indiane - Aroma nga India

Aroma nga Lindja

Pjatat më të njohura nga India Lindore janë ëmbëlsirat që kanë origjinën në këtë anë të vendit, me ato të famshme në të gjithë botën për shijen e tyre të mirë modeste. Edhe pse ka shumë pjata të tjera nga shtetet indiane lindore, kjo pjesë e Indisë është më e famshmja për dhuratën e saj të ëmbëlsisë për pjesën tjetër të vendit.

Mishti Doi

Edhe pse me origjinë nga vendi fqinj i Bangladeshit, Mishti Doi është një kos i karamelizuar i popullarizuar në shtetet e Indisë Lindore të Bengalit Perëndimor dhe Orissa, dhe mund të gjendet në versione dhe shije të ndryshme në të gjithë vendin. Sweetmbël si emri i tij, Mishti Doi edhe pse është i ëmbël, por kurrë nuk do të ishte shumë i ëmbël për tu trajtuar, me ekuilibrin e duhur.

Asm Rasmalai

Delikatesa kryesore nga ana lindore e vendit, Rasmalai fjalë për fjalë do të thotë një lëng i kremës së trashë. Mbëlsira është më e thjeshta dhe më e matur në pamjen e saj me shijen më autentike në çdo kafshatë të saj.

● Rasgulla

Një dhuratë tjetër e ëmbël nga shtetet lindore të Indisë, është kjo sëmbëlsirë pongy e zhytur në shurup sheqeri, e cila mund të jetë një nga ato ëmbëlsirat që mund të mos jeni në gjendje të hani më shumë se një, për shkak të ëmbëlsisë së saj të ngarkuar. Vetëm pak nga kjo ëmbëlsi nga India lindore është mjaftueshme për të zgjuar ëmbëlsinë e vërtetë brenda!

 


Qytetarë të shumë vendeve përfshirë SHBA, Kanadë, Francë, Zelanda e Re, Australi, Gjermani, Suedi, Danimarkë, Zvicër, Itali, Singapore, Mbretëria e Bashkuar, kanë të drejtë për Indian Visa Online (eVisa India) përfshirë vizitat në plazhet e Indisë me vizë turistike. Banor i mbi 180 vendeve të cilësisë për Visa Indian Online (eVisa India) si për Kualifikimi i Vizave Indiane dhe aplikoni Vizën Indiane Online Online të ofruar nga Qeveria e Indisë.

Nëse keni ndonjë dyshim ose keni nevojë për ndihmë për udhëtimin tuaj në Indi ose Visa për Indi (eVisa India), ju mund të aplikoni për Visa Indian Online këtu dhe nëse keni nevojë për ndonjë nevojë për ndonjë ndihmë ose kërkoni ndonjë sqarim duhet të kontaktoni Tavolinë Ndihme Vizash Indiane për mbështetje dhe udhëzim.